Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVIII Dzień Papieski

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
XVIII Dzień Papieski W ubiegłą niedzielę 14 października w całej Polsce odbyły się ogólnopolskie obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem: „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. Hasło jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Warto podkreślić, iż w bieżącym roku przeżywamy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły, natomiast 16 października wypada rocznica wyboru Papieża Polaka na głowę Stolicy Piotrowej. W Zambrowie także odbyły się obchody Dnia Papieskiego. W programie odbyła się msza święta w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej z udziałem pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych powiatu, miasta i gminy, delegacje placówek oświatowych, związków i stowarzyszeń, służb mundurowych, partii politycznych i harcerzy. Następnie wszyscy zebrani udali się pod pomnik świętego Jana Pawła II, gdzie Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej  pod batutą kapelmistrza Krzysztofa Pruszyńskiego zagrała hymn watykański, w dalszej części przybyli na uroczystość złożyli pod pomnikiem kwiaty oraz znicze. Na zakończenie orkiestra wykonała ulubiony utwór św. Jana Pawła II – „Barkę”. Wartę honorową przy pomniku zaciągnęli: harcerze z III Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej „GROTA” oraz zuchy z gromady zuchowej „Leśne Skrzaty” działającej przy SP nr 4 w Zambrowie. Karolina Ilczuk

Pełna treść wiadomości na: zambrow.pl/?p=7856
UM Zambrów, Źródło artykułu: zambrow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zambrowski

  Powiat zambrowski - - powiat z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Zambrów (gmina miejska), Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów (gmina wiejska). Powiat zambrowski został reaktywowany na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Na ziemie powiatu dostaniemy się drogami krajowymi nr 8, 63 oraz 66, a także wojewódzką 679.

  Dominującą atrakcją turystyczną są tutaj rezerwaty przyrody: leśne - Dębowe Góry i Grabówka i torfowiskowe - Wizna I i Wizna II. Powiat ma do zaoferowania także wiele zabytkowych obiektów o charakterze historycznym. Występują tu stanowiska archeologiczne. Reprezentują one szeroki przekrój czasowy: od epoki kamienia po okres nowożytny. Powiat jest stosunkowo niewielki, ale skrywa na swoim terenie piękne zakątki. Zapraszamy do ich odnajdywania.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola