Belka
Poniedziałek, 20 Maja 2019   imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowanie akcji Sprzątanie Świata 2018

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Podsumowanie akcji Sprzątanie Świata 2018 Za nami jubileuszowa – 25 edycja akcji „Sprzątanie Świata Polska 2018”, która w tym roku odbywała się pod hasłem. „Akcja Segregacja! 2 X Więcej, 2 X Czyściej”. Sprzątanie przeprowadzono w dniu 21 września 2018 r. W akcji brali udział uczniowie z 14 placówek oświatowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły średnie i SOSW w Długoborzu. Urząd Miasta jak co roku, zapewnił uczestnikom rękawice i worki do selektywnej zbiórki oraz odbiór zebranych odpadów z przydzielonych terenów. Sprzątanie objęło znaczną część miasta, w tym także najbliższe otoczenie szkół i przedszkoli. Podczas akcji zebrano łącznie 123 kg odpadów komunalnych, w  tym: 29 kg surowców wtórnych;  papier 15 kg, szkło 6 kg, tworzywa sztuczne i metale 8 kg. Nagrodą za udział i zaangażowanie są nagrody książkowe oraz pomoce dydaktyczne ufundowane przez Burmistrza Miasta Zambrów dla każdej placówki biorącej udział w wydarzeniu. Celem akcji w mieście jest budowanie świadomości ekologicznej, inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska oraz kształtowanie świadomości proekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom „Sprzątania Świata”. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy przyczynią się do poprawy stanu środowiska i sprawią że  nasze miasto będzie zawsze czyste i zadbane. Wioleta Klimowicz Wydział Gospodarki Komunalnej Urząd Miasta Zambrów

Pełna treść wiadomości na: zambrow.pl/?p=7604
UM Zambrów, Źródło artykułu: zambrow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zambrowski

  Powiat zambrowski - - powiat z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Zambrów (gmina miejska), Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów (gmina wiejska). Powiat zambrowski został reaktywowany na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Na ziemie powiatu dostaniemy się drogami krajowymi nr 8, 63 oraz 66, a także wojewódzką 679.

  Dominującą atrakcją turystyczną są tutaj rezerwaty przyrody: leśne - Dębowe Góry i Grabówka i torfowiskowe - Wizna I i Wizna II. Powiat ma do zaoferowania także wiele zabytkowych obiektów o charakterze historycznym. Występują tu stanowiska archeologiczne. Reprezentują one szeroki przekrój czasowy: od epoki kamienia po okres nowożytny. Powiat jest stosunkowo niewielki, ale skrywa na swoim terenie piękne zakątki. Zapraszamy do ich odnajdywania.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola