Belka
Wtorek, 21 Maja 2019   imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIA - ruszają zajęcia

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Młodzieżowa Agencja Informacyjna Projekt  Dziennikarstwo Moją Pasją Koordynator Jolanta Chrostowska-Sufa: na co dzień bibliotekarz i instruktor MOK, poza tym redaktor Miesięcznika BENEFIT, recenzentka, blogerka książkowa,  wydawca, edytor i redaktor wydawniczy Masz pasję, talent, ambicję, chciałbyś  inspirować innych i mieć wpływ na otaczającą cię rzeczywistość? Dołącz do MAI. Razem stworzymy platformę online Młodzieżowej Agencji Informacyjnej [MAIA] oraz kwartalnik. MAIA to Młodzieżowa Agencja Informacyjna – czyli akademia młodego dziennikarza. W ramach MAI będziesz  uczestniczyć w  warsztatach i zajęciach z dziennikarstwa pod kierunkiem profesjonalistów i doświadczonych dziennikarzy. Zapraszamy do udziału w zajęciach młodzież wiążącą swoje plany zawodowe z dziennikarstwem, pracą w mediach, w branży public relations, w agencjach PR, z takimi zawodami jak rzecznictwo prasowe, marketing medialny. Uczniowie poznają praktyków zawodu, będą mogli uczyć się od nich i czerpać z ich doświadczeń. W czasie warsztatów dziennikarskich młodzież dowie się, jak wygląda praca dziennikarza, pozna podstawowe gatunki dziennikarskie, dowie się, jak skonstruować lead, który przyciągnie uwagę czytelnika, jak wyszukiwać tematy, jak przeprowadzić wywiad, jak zapanować nad tremą. MAIA zajęcia z autoprezentacji praca z kamerą praca z mikrofonem jak prowadzić wywiad emisja głosu sposoby radzenia sobie z tremą news, relacja, reportaż, reportaż interwencyjny, felieton, recenzja książki, filmu, spektaklu, koncertu ćwiczenia z redakcji tekstu [edycja tekstu, kultura języka] etyka dziennikarska prawo prasowe i autorskie Uczestnicy mają darmowe wejścia na wydarzenia organizowane w MOK-u: filmy, spektakle, koncerty, kabarety itp. Będą pisać newsy dotyczące wydarzeń, relacje z wydarzeń, recenzje, przeprowadzać wywiady z ciekawymi ludźmi, nagrywać reportaże,  a ich działania będą publikowane na łamach zambrowskich mediów, ale też na powołanej do istnienia platformie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIA oraz w kwartalniku. Planowane są też wizyty studyjne w redakcjach radiowych i telewizyjnych [Radio Białystok, Radio Nadzieja, Telewizja Narew, Telewizja Białystok]. Gorąco zachęcamy młodych adeptów dziennikarstwa do udziału w warsztatach. Serdecznie prosimy nauczycieli polonistów i opiekunów gazetek szkolnych  o wsparcie i zachęcenie uczniów do uczestnictwa w projekcie oraz do tworzenia młodzieżowej platformy informacyjnej w naszym mieście. Chętnych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd24__kM8hpNujzfMFi9ftNIo0CC2F80OukU1fqfLRjzj1PRA/viewform MAIA – Młodzieżowa Agencja Informacyjna Gdzie: Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie i Miejski Ośrodek Kultury  w Zambrowie Kiedy: Zajęcia i kolegium redakcyjne odbywają się w czwartki, o godz. 18.00, raz na tydzień / raz na dwa tygodnie Kontakt: Jolanta Chrostowska-Sufa tel. 86 271 06 02, chrostowska.sufa@gmail.com

Pełna treść wiadomości na: zambrow.pl/?p=7669
UM Zambrów, Źródło artykułu: zambrow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zambrowski

  Powiat zambrowski - - powiat z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Zambrów (gmina miejska), Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów (gmina wiejska). Powiat zambrowski został reaktywowany na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Na ziemie powiatu dostaniemy się drogami krajowymi nr 8, 63 oraz 66, a także wojewódzką 679.

  Dominującą atrakcją turystyczną są tutaj rezerwaty przyrody: leśne - Dębowe Góry i Grabówka i torfowiskowe - Wizna I i Wizna II. Powiat ma do zaoferowania także wiele zabytkowych obiektów o charakterze historycznym. Występują tu stanowiska archeologiczne. Reprezentują one szeroki przekrój czasowy: od epoki kamienia po okres nowożytny. Powiat jest stosunkowo niewielki, ale skrywa na swoim terenie piękne zakątki. Zapraszamy do ich odnajdywania.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola