Belka
Wtorek, 18 Czerwca 2019   imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kreatywny przedszkolak biegle liczy i poznaje świat

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Tytuł projektu: Kreatywny przedszkolak biegle liczy i poznaje świat Okres realizacji projektu: od 01.09.2018 r. do 30.06.2019 r. Wartość projektu: 57 992,60 zł Kwota dofinansowania: 49 271,52 zł Cel projektu: Poprawa atrakcyjności oferty czterech przedszkoli samorządowych w Zambrowie: Miejskiego Przedszkola Nr 1, Miejskiego Przedszkola Nr 3, Miejskiego Przedszkola Nr 4 oraz Miejskiego Przedszkola Nr 6 poprzez organizację kół zainteresowań z przyrody i matematyki, kształtujących kompetencje kluczowe u dzieci 5 i 6 – letnich oraz przeszkolenie 8 nauczycieli. W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania: Szkolenie podnoszące umiejętności nauczycieli w zakresie metod pracy kształtujących kompetencje kluczowe u dzieci w wieku przedszkolnym Zajęcia w ramach koła przyrodniczego Zajęcia z kreatywnej matematyki Wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Projekt przyczyni się do poprawy szans edukacyjnych dzieci w ich edukacji przedszkolnej. Stanowi odpowiedź na zidentyfikowane problemy dotyczące: – braku oferty zajęć dodatkowych wychodzących poza podstawę programową, – zgłaszanego przez rodziców zapotrzebowania na zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje matematyczne i przyrodnicze dla dzieci 5 i 6- letnich w czterech samorządowych przedszkolach na terenie miasta Zambrów, – niewystarczającego przygotowania nauczycieli w przedszkolach w zakresie metod pracy wspierających rozwój kluczowych kompetencji u dzieci, – funkcjonowania stereotypu dotyczącego płci, zgodnie z którym zainteresowania matematyczno – przyrodnicze stanowią głównie domenę chłopców.  

Pełna treść wiadomości na: zambrow.pl/?p=7351
UM Zambrów, Źródło artykułu: zambrow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zambrowski

  Powiat zambrowski - - powiat z siedzibą w Zambrowie w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Zambrów (gmina miejska), Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo, Zambrów (gmina wiejska). Powiat zambrowski został reaktywowany na skutek reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Na ziemie powiatu dostaniemy się drogami krajowymi nr 8, 63 oraz 66, a także wojewódzką 679.

  Dominującą atrakcją turystyczną są tutaj rezerwaty przyrody: leśne - Dębowe Góry i Grabówka i torfowiskowe - Wizna I i Wizna II. Powiat ma do zaoferowania także wiele zabytkowych obiektów o charakterze historycznym. Występują tu stanowiska archeologiczne. Reprezentują one szeroki przekrój czasowy: od epoki kamienia po okres nowożytny. Powiat jest stosunkowo niewielki, ale skrywa na swoim terenie piękne zakątki. Zapraszamy do ich odnajdywania.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola